Facebook
 
 

 

PROGRAMACIÓ

Dijous 9 / 21.00 h
Projecció pel·lícula “North face”
(Sessió de col·laboració amb Diòptria)

Divendres 10 / 21.00 h
XAVI MARINA (ultrafondista)
Audiovisual “Una vida plena de reptes”

Dissabte 11 / 19.00 h
PROJECCIÓ DE DOCUMENTALS
“The Mont Rebei Project”(salt amb corda)
“Solidream. Les Eouvres du Pamir”(bicicleta)
“Incognita Patagonia” (exploració)

Dijous 16 / 10.30 h
Sessió instituts.
FERRAN LATORRE (alpinista) Teatre El Jardí.

Divendres 17 / 21.00 h
FERRAN LATORRE (alpinista)
Audiovisual “Els 14 vuitmils del planeta.
Tancant el cercle”

Dissabte 18 / 19.00 h
Documentals
PROJECCIÓ DE DOCUMENTALS
“Next stop: Greenland” (escalada i salt base)
“Homo Montserratinus” (escalada)

Del 9 al 30 de novembre al vestÝbul de La Cate
es podrÓ veure lĺexposiciˇ de fotos de muntanya,
cedida per Montphoto.

Aforament limitat a la capacitat de la sala: 300 places
_Sessió Di˛ptria: gratuïta
_Documentals: 3 eu.
_ Jornades de convidat: 5 eu.
_(*) Sessiˇ instituts de la comarca, entrada gratu´ta

   
 
 

Els personatges que han passat per la Mostra:

2016
ALEX TXICON (alpinista)
JUANITO OIARZABAL (alpinista)


2015
EDU MARIN (escalador)
JORDI PONS (alpinista)
UELI STECK (alpinista)

2014
NÚRIA PICAS
(curses de muntanya)
GERLINDE KALTENBRUNNER (alpinista)

2013
MARC PINSACH (Curses i esquí de muntanya)
JOSÉ MANUEL LÓPEZ (Atleta d'Ironman)
DENIS URUBKO (Alpinista)

2012
ALBERT BOSCH (Aventurer i emprenedor)
CARLOS SORIA (alpinista)
SÍLVIA VIDAL (escaladora)

2011
FERRAN LATORRE (càmera d'alta muntanya)
CESC CASES (pilot de rescat)
EDURNE PASABAN (14 8.000)

2010
NICOLAS FAVRESSE, OLIVIER FAVRESSE i SEAN VILLANUEVA (escaladors)
SIMONE MORO (alpinista)

2009
KILIAN JORNET (corredor de muntanya)
CHRIS SHARMA (escalador)

2008
RAMÓN LARRAMENDI (explorador polar)
TOMAZ HUMAR
(alpinista)

2007
IKER i ENEKO POU (escaladors)
LEO HOULDING
(escalador)
STEFAN GLOWACZ
(escalador)

2006
ESTER SABADELL (alpinista)
JOSUNE BEREZIARTU
(escaladora)
CATHERINE DESTIVELLE
(escaladora i alpinista)
EDURNE PASABAN
(alpinista)

2005
JOSEP MANUEL ANGLADA (escalador)
ÒSCAR CADIACH
(alpinista)
NIL BOHIGAS
(alpinista)
ERHAR LORETAN
(alpinista)

2004
KURT DIEMBERGER (alpinista)

2003
ALBERTO IÑURRATEGUI (alpinista)
JUANJO SANSEBASTIÁN
(alpinista)

2002
JOSEP MARIA GILI (investigador)